menu

Wiemy, gdzie jeszcze powstaną „mieszkania plus”. Nowe lokale zostaną zbudowane na gruntach Poczty Polskiej

17.07.2017, godz. 16:59
Podpisano pierwszą umowę inwestycyjną w programie Mieszkanie Plus
foto: SHUTTERSTOCK

Mieszkanie Plus to rządowy program, który ma służyć poprawie sytuacji mieszkaniowej Polaków. Jego realizacja ruszyła jesienią 2016 roku, jednak na mieszkania trzeba będzie jeszcze poczekać, bowiem obecnie, w zależności od lokalizacji, trwa proces budowy, podpisywania listów intencyjnych i naboru gruntów do programu. Kolejne ziemie na rzecz programu przekazała Poczta Polska, która w zeszłym tygodniu podpisała porozumienie, wskazując lokalizacje w Warszawie.

W ubiegłym tygodniu Poczta Polska podpisała porozumienie z operatorem programu, BGK Nieruchomości, tym samym wskazując dwie lokalizacje na warszawskiej Woli, gdzie powstanie ok. 1100 mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności.
Jednak to nie koniec. Jak powiedział Paweł Skowrotko, członek zarządu Poczty Polskiej, w sumie wytypowano pięć lokalizacji, które wzbudziły zainteresowanie obu stron. Dwie z nich to wspomniana wyżej Wola: mieszkania zostaną zbudowane przy ulicy Sowińskiego oraz Worcella. Kolejne powstaną we Wrocławiu, Rybniku oraz Grudziądzu. To jednak nie koniec - wytypowano także kolejne grunty, których lokalizacji nie podano jeszcze do publicznej wiadomości. Jak poinformowała Poczta Polska, mają być „rozproszone po całej Polsce".

Sprawdź również: Mieszkanie Plus. Zdradzamy nieznane szczegóły programu

 

To może oznaczać, że lokale na wynajem będą w zasięgu ręki nawet w najmniejszych miejscowościach kraju. – Możemy być atrakcyjnym partnerem dla programu Mieszkanie Plus, a jednocześnie odnieść z tego tytułu sukces komercyjny – stwierdził Paweł Skoworotko, członek zarządu Poczty Polskiej w rozmowie z Newserią.

Zobacz także: Tu powstaną pierwsze „mieszkania plus” w Warszawie


Choć program Mieszkanie Plus ruszył jesienią ubiegłego roku, na tanie lokale na wynajem z opcją dojścia do własności z oczywistych względów trzeba będzie jeszcze poczekać. Pierwsze mieszkania zostaną oddane do użytku prawdopodobnie w Jarocinie i Białej Podlaskiej, które jako pierwsze przystąpiły do programu. Lokale gotowe dla nowych lokatorów mają być już w II kwartale 2018 roku. W ubiegłym tygodniu do Sejmu trafił projekt ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości, czyli państwowym banku ziemi. Umożliwi on budowę tanich mieszkań na gruntach Skarbu Państwa.

 

Źródło: /Super Biznes / Poczta Polska /Newseria

WIĘCEJ