menu

Warszawska giełda z nowym szefem. Kim jest Marek Dietl?

19.06.2017, godz. 15:12
DR MAREK DIETL.
foto: materiał prasowy

Koniec „bezkrólewia” na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych! Po niemal pół roku kadrowych zawirowań prezesem giełdy został Marek Dietl – społeczny doradca prezydenta Andrzeja Dudy.

Wakat na stanowisku prezesa GPW utworzył się po styczniowym odwołaniu ze stanowiska Małgorzaty Zaleskiej. Decyzję o jej odwołaniu KNF zatwierdziła dopiero w marcu br., a w międzyczasie w fotelu zasiadał Rafał Antczak, który zrezygnował z powodów osobistych, a po nim tymczasowo, Jarosław Grzywiński. W końcu walne zgromadzenie akcjonariuszy wskazało nowego prezesa - Marka Dietla, społecznego doradcę prezydenta.

ZOBACZ TEŻ: Wielkie roszady na GPW? Tajemnica wysokich premii i zwolnień lekarskich

To jednak niejedyna funkcja, która do tej pory pełnił Dietl. „Jest on adiunktem w katedrze Ekonomii II Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH) oraz członkiem zarządu i ekspertem Instytutu Sobieskiego. Tytuł doktora nauk ekonomicznych uzyskał w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN. Odbył też dłuższe staże naukowe w University of Essex oraz University of Glasgow” - podaje wprost.pl.

ZOBACZ TEŻ: Odwołanie Zaleskiej: jest zgoda KNF. Wiceprezesem GPW został Jacek Fotek

Dietlowi nie można odmówić bogatego doświadczenia. Jak wyliczono, zasiadał w radach nadzorczych aż piętnastu różnych spółek, do tego z międzynarodowej firmy doradztwa strategicznego wyniósł ogromne doświadczenie eksperckie. Pozostaje mieć nadzieję, że pod jego kierownictwem GPW nabierze wiatru w żagle.

Źródło wprost.pl, tvn24bis.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ