menu

Urzędniczka groziła Tuskowi szubienicą i kajdankami. Teraz straciła pracę w ministerstwie

21.04.2017, godz. 13:20
Donald Tusk jedzie do Warszawy
Donald Tusk jedzie do Warszawy foto: Marcin Gadomski/Super Express

W internecie nic nie ginie. Boleśnie przekonała się o tym Beata Nowosielska, która pełniła do dziś funkcję dyrektora Departamentu Edukacji i Komunikacji Ministerstwa Środowiska. Przy okazji przyjazdu Donalda Tuska do Polski, urzędniczka napisała na Facebooku: "Powitanie dla Tuska? Kajdanki i szubienica". Resort poinformował, że autorka wpisu złożyła wypowiedzenie z pracy.

"Powitanie dla Tuska? Kajdanki i szubienica" – taki wpis tuż przed świętami Wielkanocnymi zamieściła Beata Nowosielska, na stronie wydarzenia na Facebooku: "Powitajmy Tuska tak jak na to zasługuje".

Zobacz też: Andrzej Duda: Z nierozkradzionych pieniędzy z VAT będzie na 500 Plus

Jej hejterski komentarz wywołał oburzenie internautów. Do sprawy wpisu dyrektor Ministerstwa Środowiska, odniósł się też sam resort, który wyraził "dezaprobatę dla tego typu wypowiedzi w przestrzeni publicznej". Po fali krytycznych opinii urzędniczka przeprosiła za swoje słowa.

W piątek, 21 kwietnia na Twitterze resortu środowiska poinformowano, że Nowosielska, która groziła byłemu premierowi szubienicą, złożyła rezygnację z pełnionych funkcji.

WIĘCEJ