menu

Sprawdź, kiedy dostaniesz zwrot podatku

21.04.2017, godz. 14:58
pieniądze radość wygrana
foto: SHUTTERSTOCK

Czas na złożenie wypełnionego formularza PIT-37, czyli zeznania o wysokości osiągniętego dochodu, minął 2 maja. Obejrzyj filmiki, które przygotowaliśmy wraz Ministerstwem Finansów w ramach Akcji PIT i poznaj odpowiedzi na pytania dotyczące podatku PIT. W prezentowanym materiale ekspert resortu finansów rozwieje wątpliwości: w jakim terminie urząd skarbowy musi oddać nadpłacony podatek.

Kiedy zwrot podatku PIT?
– Nadpłata wynikająca z zeznania rocznego w podatku dochodowym od osób fizycznych np. w PIT-37 podlega zwrotowi w terminie trzech miesięcy od dnia złożenia tego zeznania. Stanowi tak art. 77 Ordynacji podatkowej – tłumaczy Łukasz Świerżewski, dyrektor Biura Komunikacji i Promocji w Ministerstwie Finansów. – Termin ten liczony jest od dnia złożenia zeznania rocznego. Przy czym za dzień ten uznaje się dzień jego wpływu do urzędu.

Sprawdź także: PIT 2017. Jak szybko otrzymać zwrot podatku

Jak dodaje ekspert, termin zwrotu nadpłaty ulega jednak wydłużeniu w związku z dokonaniem korekty zeznania rocznego, która często jest efektem weryfikacji przeprowadzonej przez urząd skarbowy w trybie czynności sprawdzających.

Chcesz wiedzieć więcej? Obejrzyj wideo.

Źródło: Super Express TV
autor: Grażyna Stefańska zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ