menu

Ryanair rusza z nowymi połączeniami z Poznania

20.03.2017, godz. 13:47
Ambitne plany Ryanaira
foto: Materiały prasowe

Irlandzki przewoźnik chce rozwinąć siatkę swoich połączeń z wielkopolskiego lotniska Poznań-Ławica. Od jesieni Ryanair uruchomi loty do Aten, Billund, Castellon, Ejlat, Madrytu, Oslo Torp i Tel Awiwu. Bilety na nowe kierunki trafiły już do sprzedaży.

Loty mają odbywać się dwa razy w tygodniu, a pierwsze samoloty do tych miast polecą w październiku i listopadzie tego roku. Bilety trafiły już do sprzedaży i są dostępne w rozkładzie lotów. Najtańsze z nich zaczynają się od 89 zł. Rezerwacji będzie można dokonać od poniedziałku 20 marca.

Zobacz także: Ryanair uruchamia 14 nowych tras z Krakowa

Ryanair ogłosił też, że w Poznaniu powstanie baza irlandzkiego przewoźnika, gdzie na stałe będzie przebywał jeden samolot tanich linii lotniczych. - Utworzenie bazy dla samolotu linii Ryanair to dla naszego portu i dla Poznania szansa na rozwój siatki połączeń, tak bardzo istotnej dla relacji biznesowo-turystycznych miasta - podkreślił prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski, cytowany w komunikacie przewoźnika.

Sprawdź też: LOT uruchamia nowe połączenia. Polecimy m.in. do Stuttgartu

Poza wymienionymi nowymi kierunkami, z Poznania Ryanair uruchomi dodatkowe loty do Londynu Stansted. Kolejne ruszą latem - do Barcelony, na Korfu i na Maltę.

 

Źródło: "Rzeczpospolita", turystyka.wp.pl

WIĘCEJ