menu

Rostowski: PiS złamał swoje 3 główne obietnice wyborcze

05.12.2016, godz. 09:54
Szukają fuchy dla Rostowskiego
foto: EAST NEWS

- Po pierwsze kwota wolna, po drugie 500 plus, a po trzecie obietnice wobec frankowiczów. Każda z tych trzech obietnic została złamana - wymienił w programie "Jeden na Jeden" Jacek Rostowski, były minister finansów.

Wicepremier i minister finansów w rządzie Donalda Tuska nie zostawia suchej nitki na gabinecie Beaty Szydło. Zdaniem Rostowskiego obietnice PiS-u i Andrzeja Dudy nie zostały spełnione, a po roku polska gospodarka wyhamowała.

Zobacz również: Duda: Nie wszyscy frankowicze są w złej sytuacji. "Niektórzy mają po 8 mieszkań"

Jak ocenił Jacek Rostowski "mamy do czynienia z olbrzymim załamaniem się inwestycji publicznych, które wynika z działań PiS-u oraz ze wstrzymaniem programów unijnych".

- Polska gospodarka jest totalnie wyhamowana na skutek zwolnienia i zdegradowania tysięcy świetnych fachowców w ramach reformy służby cywilnej i zastąpienie tych ludzi niekompetentnymi "PiS-iewiczami" oraz przez sparaliżowanie inwestycji w samorządach poprzez wprowadzenie CBA - powiedział Rostowski.

- Myśleli, że mogą Polaków przekupić obietnicami: po pierwsze kwota wolna, po drugie 500 plus, a po trzecie obietnice wobec frankowiczów. Każda z tych trzech obietnic została złamana - stwierdził były wicepremier i minister finansów.

- Myśmy podczas wyborów stale mówili jasno, że pieniędzy na te obietnice nie będzie. A prezydent mówił, żeby nie wierzyć tym, którzy mówią, że nie ma pieniędzy. Premier Szydło mówiła, że "damy radę". A co usłyszeliśmy wczoraj od prezydenta (w programie "Kawa ma ławę" w niedzielę - red.): "Pani premier powiedziała mi, że nie damy rady".

Czytaj koniecznie: Sasin przebił Morawieckiego? "Opodatkowanie diet poselskich uderzy w Polaków"

- Szkoda, że prezydent wraz z premier oszukali Polaków podczas wyborów. Teraz jak osiągnęli swój cel i mają pełnię władzy to przeszli do następnego etapu, co jest demontaż demokracji w Polsce - dodał Rostowski.

 

Źródło: tvn24.pl

WIĘCEJ