menu

Polka przez przypadek stworzyła lek na kaca! Będzie do kupienia w każdym sklepie

20.03.2017, godz. 14:01
Jak leczyć zatrucie alkoholem: domowe metody na kaca
foto: Archiwum

Każdy, kto choć raz przesadził z alkoholem na imprezie, wie, jak bolesny potrafi być następny poranek. Człowieka wszystko boli, nic mu się nie chce, najchętniej wypiłby całą studnię wody. Magicznych sposobów na kaca jest mnóstwo, ale zdaniem toksykologów żaden tak naprawdę nie jest skuteczny. Aż do teraz! Polska lekarka przez przypadek stworzyła lek na kaca – donosi portal innpoland.pl.

- Kac to inaczej zespół zatrucia alkoholowego. (…) Jak go leczyć, nie wiadomo. Wszystkie przepisy domowe czy leki z apteki właściwie nie działają – tłumaczył w rozmowie w portalem gazeta.pl prof. dr. hab. Jan Krzysztof Ludwicki z Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego. Według toksykologa, jedynym skutecznym sposobem na to, co zrobić, by kaca nie mieć, jest abstynencja. A, jeśli już wypiliśmy za dużo, na drugi dzień pomóc może tylko długi spacer na świeżym powietrzu. Wszystkie inne znane metody, jak picie kawy z cytryną czy zjedzenie czegoś tłustego, mogą tylko nieco złagodzić objawy kaca, ale na pewno nie sprawią, że minie, a już zupełną tragedią dla organizmu jest tzw. klinowanie.

ZOBACZ TEŻ: Norweg wydał w Cocomo 137 tys. zł. Bank zwróci mu pieniądze!

Gazeta.pl rozmawiała z profesorem w 2015 r. Od tego czasu na rynku faktycznie nie pojawił się specyfik, o którym z pełną odpowiedzialnością można powiedzieć, że faktycznie leczy kaca. Wygląda jednak na to, że właśnie teraz sytuacja się zmieniła. Wszystko dzięki badaniom dr Katarzyny Koziak z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, która przypadkiem stworzyła pierwszy działający lek na kaca – podaje innpoland.pl. Na czym owa przypadkowość miała polegać, nie wiadomo, bo specyfik jest ciągle w fazie testów i wszelkie szczegóły dotyczące jego składu, działania itd. są objęte ścisłą tajemnicą. Wiadomo tyle, że dzięki substancji w ludzkim organizmie ma zwiększyć się aktywność enzymów odpowiedzialnych za degradację etanolu.

ZOBACZ TEŻ: Polacy na potegę kupują leki i suplementy diety

Specyfik ma otrzymać status suplementu diety. Będzie sprzedawany w postaci oranżady. Jaki będzie miała smak, czy ma być bardziej czy mniej gazowana – wszystko to zostanie ustalone po testach przeprowadzanych na ochotnikach. Komercjalizacją projektu zajęła się brytyjska spółka LSBC. Postanowiliśmy dowiedzieć się, ile ma kosztować ów cudowny napój. Z tym pytaniem zwróciliśmy się do spółki. Na odpowiedź czekamy. Kiedy tylko się pojawi, tekst zostanie zaktualizowany.

Źródła: gazeta.pl, innpoland.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ