menu

Play zapowiada debiut na giełdzie

19.06.2017, godz. 13:03
Play logo duże
foto: materiały prasowe

W poniedziałek spółka Play Communications (właściciel firmy P4, operatora sieci Play) zapowiedziała, że ma w planach debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych. Zajęcie miejsca na warszawskim parkiecie zapowiedziała już blisko dwa miesiące temu.

Choć informacje o planowanym wejściu na giełdę pojawiły się już jakiś czas temu, debiut miałby odbyć się w wakacje. Nieoficjalnie mówi się o sprzedaży akcji za ok. 2,5 mld zł.
Spółka poinformowała, że ich oferta będzie skierowana do inwestorów detalicznych, uprawnionych pracowników i inwestorów instytucjonalnych w Polsce oraz do inwestorów instytucjonalnych za granicą.

Zobacz także: 19 czerwca wystartował Brexit! Wielka Brytania twardo za opuszczeniem UE


W planach jest ubieganie się o dopuszczenie i wprowadzenie na GPW akcji zwykłych, w tym menedżerskich spółki. W komunikacie podano, że zamiarem spółki jest sprzedaniem części obecnych akcji, a w drugim kwartale 2018 roku wypłacenie 650 mln zł dywidendy za rok obrotowy, trwający do 31 grudnia 2017 roku.

Sprawdź również: Szef "Solidarności" o zakazie handlu w niedziele: „nasza cierpliwość się kończy”


Play ma w tej chwili ponad 14 mln użytkowników, co stanowi prawie 1/3 udziału w rynku.
W związku z dobrymi wynikami, poinformowano również, że spółka chce inwestować w budowę własnej sieci komórkowej. W 2017 roku ma to być mniej więcej 700 mln zł, a w 2018-2020 roku ok. 500 mln zł.

 

Źródło: /play.pl /businessinsider.pl /wirtualnemedia.pl

WIĘCEJ