menu

Mateusz Morawiecki: Będziemy rządzić do 2031 roku

06.03.2017, godz. 11:19
Mateusz Morawiecki
foto: Super Express

Wicepremier i minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki zapowiada, że rząd PiS utrzyma w Polsce władzę jeszcze przez 14 lat! - Uważam, że będziemy rządzili do 2031 roku. W najgorszym razie do 2027 roku - mówi w rozmowie z tygodnikiem "wSieci".

- Ale czy biznes chce współpracować z rządem? Z części tamtego świata dochodziły sygnały, że należy wstrzymać inwestycje, pójść na wojnę z rządem, poczekać, bo to potrwa krótko - pytali wicepremiera Morawieckiego bracia Karnowscy z "wSieci".

Zobacz koniecznie: Beata Szydło przyznała premie ministrom za ciężką pracę. Po 7,5 tys. złotych

Przedstawiciel rządu PiS odpowiada pewnie, że partia Jarosława Kaczyńskiego pozostanie u władzy przez kolejne 14 lat, a na już na pewno przez najbliższą dekadę. - Być może gdzieś były takie rachuby. Ale są one rzadsze. Ja uważam, że będziemy rządzili do 2031 r. W najgorszym razie do 2027 r. - zapewnił wicepremier.

I dodał, że PiS pokazał wizję i ma plan naprawy finansów publicznych, "wielki program solidarnościowy" i program społeczny. - A opozycja? Jesienią np. PO pokazała medialny show, odpalając gabinet cieni. I co? Ile istniał ten gabinet cieni? Miesiąc? Dziś po gabinecie cieni nie pozostał nawet cień - przekonuje polityk PiS.

Morawiecki stwierdził, że jego formacja w czasach opozycyjnych zawsze miała program, plan rządzenia, a kierownictwo PiS "wkładało w to dużo wysiłku, bo Polska i Polacy byli traktowani bardzo poważnie".

 

 

Źródło: "wSieci"

WIĘCEJ