menu

Ludzie Kaczyńskiego budują 190-metrowy wieżowiec. Koszt? 645 mln złotych

13.02.2017, godz. 16:12
Srebrna 26
foto: Google Earth

Wysoki na 190 metrów, z restauracją i tarasem widokowym na dachu, a w środku 70 tys. mkw. powierzchni biurowej i kilka tysięcy usługowo-handlowej, zaś w podziemiach garaż na kilkaset aut. Tak będzie wyglądał nowy wieżowiec powiązanej z ludźmi Prawa i Sprawiedliwości spółki Srebrna, którego budowa pochłonie 150 mln euro, czyli 645 mln zł – pisze wyborcza.pl.

Jak informuje wyborcza.pl, budynek ma powstać przy ul. Srebrnej. To bardzo atrakcyjna lokalizacja, która na pewno zapewni inwestycji rentowność. Portal szacuje, że na wynajmie nieruchomości komercyjnych w tej okolicy można zarobić nawet milion euro miesięcznie, czyli 4,3 mln zł.

Sprawdź także: Warszawa. 195-metrowy wieżowiec sprzedany za 1,2 mld zł!

Inwestora dzieli już tylko krok od zdobycia ostatecznego pozwolenia na budowę. W zeszłym tygodniu spółka Srebrna złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Po jego uzyskaniu wszystkie formalności zostaną dopełnione.

Co wspólnego ma Srebrna z PiS-em?
W jej władzach zasiadają ludzie blisko powiązani z partią polityczną. Prezes spółki Małgorzata Kujda, objęła swoje stanowisko po mężu Kazimierzu, który po wyborach awansował na szefa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Czytaj też: Najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej powstanie w centrum Warszawy!

W zarządzie spółki zasiadają także: ona ministra Adama Lipińskiego – Barbara Wojnarska, kierowcy prezesa PiS – Jacek Rudziński i Jacek Cieślikowski i jego kuzyn oraz szef spółki wydającej "Gazetę Polską Codziennie" – Grzegorz Jacek Tomaszewski.
Jak podaje wyborcza.pl, właścicielami spółki są zaś Instytut im. Lecha Kaczyńskiego oraz asystentka prezesa Kaczyńskiego Barbara Skrzypek. Jedną akcję ma również jej syn – Marcin.

Źródło: wyborcza.pl

WIĘCEJ