menu

Kancelaria Prezydenta nie chce ujawnić, komu płaci krocie za monitoring mediów!

20.03.2017, godz. 16:08
Pałac Prezydencki
foto: EAST NEWS

175 tys. zł – dokładnie tyle, według portalu oko.press, wydała w 2016 r. Kancelaria Prezydenta na monitoring mediów. Część z tych środków trafiła na konta osób prywatnych, które przeglądają media pod kątem obecności w nich prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki. Nie wiadomo, kim są owe tajemnicze osoby fizyczne, bo prezydenccy urzędnicy nie chcą ujawnić ich danych. Oko.press zapowiada skierowanie skargi na kancelarię do Sądu Administracyjnego.

Jak podaje oko.press, monitoring mediów dla Kancelarii Prezydenta głównie prowadzi firma Press-Service Monitoring Mediów. Według portalu, została ona wybrana bez przetargu, a szczegółów współpracy nie udostępniono. Za monitoring mediów (wyszukiwanie w internecie informacji głównie o prezydencie i jego żonie) firmie wypłacono łącznie ponad 80 tys. zł. Co ciekawe, kancelaria nie poprzestała na współpracy z jedną firmą. Podpisała szereg umów z osobami fizycznymi, które miały dla niej prowadzić szczegółowe obserwacje mediów. Na ich konta trafiło 95 tys. zł.

ZOBACZ TEŻ: Szokujące zakupy urzędników prezydenta. Krzyże, różańce, mięso i młot wyburzeniowy

Kim są zleceniobiorcy? Tego nie wiadomo. Oko.press podkreśla, że Kancelaria Prezydenta odmówiła ujawnienia ich nazwisk, twierdząc, że nie ma podstaw do udostępnienia tych informacji. Oko.press zapowiada, że poskarży się na prezydenckich urzędników w Sądzie Administracyjnym. Podobnie kancelaria odmówiła dziennikarzom w przypadku przekazania danych osób, które doradzają prezydentowi w kwestiach wizerunkowych. Na ich usługi także poszło ponoć kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tu także skarga ma trafić do sądu.

Źródło: oko.press

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ