menu

Gdzie zrobić zakupy 15 sierpnia? Zobacz jak będą otwarte sklepy w długi weekend

15.08.2017, godz. 07:00
zakupy, sklep
foto: SHUTTERSTOCK

Nadchodzący weekend może być dłuższy niż zwykle. Jeśli ktoś wziął wolny poniedziałek to ma szansę aż na 4 dni odpoczynku. We wtorek, 15. sierpnia przypada bowiem święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Święto Wojska Polskiego, które jest dniem ustawowo wolnym od pracy. To także dzień w którym obowiązuje zakaz handlu. Większość sklepów będzie więc wtedy zamknięta, choć będą wyjątki. Sprawdź, gdzie tego dnia zrobisz zakupy.

Czynne sklepy w długi weekend

Biedronka
W poniedziałek, 14. sierpnia, godziny otwarcia sklepów sieci Biedronka będą wydłużone, a placówki będą dostępne dla klientów do godz. 22:00. Pojedyncze placówki mogą działać w innych godzinach. Szczegółowe informacje są dostępne w poszczególnych sklepach sieci Biedronka lub na stronie internetowej sieci. We wtorek, 15 sierpnia br., wszystkie sklepy Biedronka będą nieczynne w związku z przypadającym tego dnia świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Również pozostałe markety i hipermarkety: Kaufland, Tesco, Carrefour, Auchan, Lidl - 15. sierpnia, będą nieczynne.

Zobacz również: Od stycznia nie dostaniesz paragonu w sklepie. Co z reklamacjami?

Carrefour Express
Mniejsze sklepiki sieci Carrefour Express 15. sierpnia mogą być czynne, ale zależy to od decyzji właściciela. Od niego również zależą godziny otwarcia.

Żabka i Freshmarket
Tego dnia pracować będą niektóre sklepy sieci Żabka i Freshmarket. Decyzję o otwarciu sklepów podejmują osoby prowadzące poszczególne placówki. Te, które zostaną otwarte, czynne będą krócej niż zwykle – w godzinach: 9.00 -19.00 lub 11.00 – 21.00.

Przeczytaj również: UOKiK ostrzega przed nieuczciwą firmą telekomunikacyjną

Inne placówki
Zakaz pracy w handlu nie odnosi się natomiast do osób wykonujących pracę na innej podstawie prawnej niż stosunek pracy. Zatrudnienie w ramach umów prawa cywilnego nie łamie zakazu pracy w handlu. Zakaz ten nie obejmuje wykonywania pracy w święta przez samych właścicieli placówek handlowych i współpracujących z nimi członków rodziny. To oznacza, że jest szansa, że część małych, rodzinnych sklepów 15. sierpnia również będzie otwarta.
Czynne będą jak zwykle sklepy na stacjach benzynowych oraz placówki gastronomiczne – w tych miejscach zakaz handlu nie obowiązuje.

Polecamy: Kolekcja Heidi Klum w Lidlu. Zobacz, zdjęcia [GALERIA]

Warto: Jak tanio pójść do kina? [PROMOCJE NA BILETY]

WIĘCEJ