menu

Czy wyjazd do Egiptu jest bezpieczny? [OSTRZEŻENIA MSZ]

17.07.2017, godz. 15:23
Egipt, piramida, sfinks
foto: SHUTTERSTOCK

Zamachy, niepewna sytuacja polityczna czy zawirowania innego typu – to może odstraszać turystów przed odwiedzeniem popularnych turystycznych krajów. Polski MSZ stale publikuje na swoich stronach mapę zagrożeń, na które muszą nastawić się turyści chcący odwiedzić dane państwo. Dziś przyglądamy się komunikatom wydawanym dla Egiptu. Czy wyjazd do Egiptu jest bezpieczny?

Ministerstwo stanowczo odradza jakiekolwiek podróże do Egiptu. Dotyczy to całego kraju! Wyjątek stanowią wyjazdy grupowe do miejscowości turystycznych położonych po stronie afrykańskiej nad Morzem Czerwonym (Hurghada, El-Gouna, Safaga, Marsa Alam) oraz Sharm el-Sheikh na Półwyspie Synaj, choć nawet w przypadku tych miejscowości należy zachować szczególną ostrożność – musimy liczyć się z tym, że nasze wakacje mogą nie być spokojne.

ZOBACZ TEŻ: Uber wykorzystał zamach w Londynie? Klienci twierdzą, że „zarabiał na tragedii”

Czego możemy się spodziewać? W Egipcie w połowie kwietnia 2017 r. ogłoszono stan wyjątkowy po zamachach terrorystycznych na Koptów. Jak ostrzega MSZ, „na terytorium kraju dochodzić może m.in. do ataków na miejsca odwiedzane przez turystów, miejsca kultu religijnego, bazary, centra handlowe, hotele, restauracje, bary i lotniska”. Osoby, które zdecydują się na wyjazd grupowy do wymienionych w poprzednim akapicie miejscowości uprasza się z kolei o zrezygnowanie z jakichkolwiek wycieczek poza nie. Powinniśmy więc zrezygnować z wizyty w Kairze czy wycieczki do piramid w Gizie.

ZOBACZ TEŻ: Turyści ubezpieczają się od zamachów. Kiedy ubezpieczyciel daje taką możliwość?

Dodatkowo w związku z obowiązującym stanem wyjątkowym trzeba nastawić się na „wzmocnione kontrole na ulicach oraz przy wejściach do kościołów i budynków użyteczności publicznej, zwiększenie liczby posterunków na drogach, większą liczbę aresztowań pod zarzutem zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa i ograniczenie dostępu do zatrzymanych. Możliwe jest nasilenie kontroli w internecie, a zwłaszcza w mediach społecznościowych (publikowanie w nich treści uznanych za niebezpieczne może skutkować karą dla autora)”.

Źródła: msz.gov.pl, tvn24.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ