Zakład produkcyjny Servier w Polsce

i

Autor: materiały prasowe

Zakład produkcyjny Servier w Polsce z ważnym certyfikatem

2017-01-13 13:17

Anpharm, warszawski zakład produkcyjny francuskiego koncernu Servier, otrzymał ważny certyfikat z obszaru efektywności energetycznej. To jedno z pierwszych przedsiębiorstw farmaceutycznych w naszym kraju z certyfikatem ISO 50001 - międzynarodowa norma jest przyznawana organizacjom, które dążą do optymalnego wykorzystania zasobów energetycznych.

Uzyskanie certyfikatu Certyfikatu ISO 50001 przez warszawski zakład wpisuje się w założenia społecznej odpowiedzialność biznesu (CSR). Stanowi zwieńczenie dotychczasowej pracy spółki, która od lat wdraża rozwiązania z zakresu infrastruktury, zwiększania świadomości problemów z obszaru ochrony środowiska i edukacji pracowników na temat ekologii.

Przeczytaj również: CSR: co to jest i dlaczego firmy tak się nią chwalą

W ciągu ostatnich trzech lat Anpharm ograniczył zużycie energii o 16 procent. Dzięki temu do atmosfery trafiło 1000 ton mniej dwutlenku węgla. Począwszy od 2012 r., do 2020 r. przedsiębiorstwo chce ograniczyć wykorzystanie energii do 20 procent. Realizacja tej strategii sprawi, że zanieczyszczenie powietrza będzie niższe – rokrocznie do atmosfery trafi 700 ton mniej dwutlenku węgla.

Zakład Servier w Polsce dąży do mniejszego zużycia energii i ograniczenia emisji dwutlenku węgla. W tym celu należy racjonalnie korzystać z takich mediów, jak: energia elektryczna, gaz, woda czy ciepło miejskie, istotną rolę odgrywa także rozsądne stosowanie sprężonego powietrza w procesach produkcyjnych. Niezbędne jest stałe monitorowanie zużycia energii. Dzięki zebranym danym można dokonać oceny wyników oraz zdefiniować cele na następne lata.

Zobacz także: Jak motywować pracowników pomagając innym. CSR po polsku

Posiadacz certyfikatu ISO 50001 powinien systematycznie zwiększać wydajność energetyczną. Wdrożenie i certyfikacja nowego systemu niosą ze sobą szereg korzyści takich, jak: poprawa efektywności energetycznej, zmniejszenie kosztów zużycia energii, redukcja emisji gazów cieplarnianych, możliwość stałego monitorowania i nadzoru nad systemem zarządzania energią, spełnienie wymogów prawnych z zakresu efektywności energetycznej oraz możliwość integracji z innymi systemami zarządzania.

Oprac. na podst. mat. pras.

Najnowsze